Учтива покана за дискусия на тема "демографската катастрофа"

МнениеПубликувано на: 19 Мар 2013, 14:49
Каня учтиво всички участници на дискусия с тема "Връзка между държавните помощи за насърчаване на раждамостта и демографската катастрофа в България (и останалите европейски държави)".

Като чета из нета на тая тема, чини ми се, че хората със способност за логическо мислене или са измрели, да не дава Господ, или просто не влизат в Нета, което също е немалко озадачаващо.

Или пък просто никой не дава пет пари за България, въпреки всички блъсканици в гърдите (това последното се отнася до прослойката от т.н. "български националисти")???

Примери няма да давам, щото е излишно, нетът бъка с такива.

Но ако все пак се наложи, ще дам, защо не?

И така, да видим има ли истински загрижени за съдбата на България българи.
Умът на мъжа се познава по броя на децата му, а мъдростта - по броя на синовете му.
Аватар
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 22:10
balkreader написа:И така, да видим има ли истински загрижени за съдбата на България българи.

Сигурно има, тук-там някой и друг "донкихотовец". :)

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2013, 20:57
Добре дошъл в темата на Калоянъ!

Ще чакаме ли още някого или да почваме, пък може и още хора да се присъединят? Това е чисто процедурно, а за другото чакам да ви кажеш как ти виждаш нещата в тази област: катастрофата пряк резултат ли е от намесата на държавата или просто намеренията са били добри, но изпълнението е довело до точно протиположното на очакванията, и т.н.

моето мнение го знаеш, но ще го дам съвсем накратко заради другите: държавата не може да се бърка в тая област, дори и с най-добри намерения.
Умът на мъжа се познава по броя на децата му, а мъдростта - по броя на синовете му.

МнениеПубликувано на: 26 Мар 2013, 16:54
Малко материали по темата, за ограмотяване:
...................
Феминистский миф о фертильности
("Slate", США)
Почему женщины считают, что они так долго могут откладывать рождение ребенка?
Кэти Ройф (Katie Roiphe)
http://inosmi.ru/world/20121216/203323073.html
......
http://www.slate.com/articles/double_x/ ... _idea.html
======
http://inosmi.ru/world/20121212/203245457.html
Экономика западных стран обречена из-за низкой рождаемости?
("Atlantico", Франция)
=====
http://inosmi.ru/world/20110425/168754139.html
Да здравствует рождаемость!
("El Pais", Испания)
Лаборатория идей: демография
Джеймс Петокоукис (James Pethokoukis)
========

и някои интересни теми, като ключови термини за търсене за по-любознателните:

влагалищна микрофлора при жените със свободни разбирания, и яйцеклетки и телегония
-----

И отново приканвам за дискусия, пак учтиво.

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2013, 15:19
"Не виждам как получаването на пари за майчинство допринася за демографската криза.
Може би проблемът е някъде другаде съответно и решението му."

"Господине вече се включих в тази и още една тема!
Нямам теза и се надявам да прочета нещо интересно тук в форумът.
Каква е вашата теза по въпросите господине?"
----------------
Горните два пасажа са на г-на с псевдоним Планинец - позволих си го да го транскрибирам на кирилица - с които той се включва в дискусията. Пренесох ги тук в тази тема, защото нея съм предназначил за дискусията, другите са технически и само за материали.

И така, ще се опитаме да извлечем тезата на Планинец въз основа на горните му твърдения. Не е вярно, че няма теза, има, разбира се, макар и да не е изказано ясно, но с помощта на изясняващи въпроси ще я уточним. Стига г-н Планинец да проявява добросъвестно желание да участва в дискусията, разбира се.

И така, според г-н Планинец, майчинските - обобщено платеното майчинство и след него месечните възнаграждения за всяко родено дете - изплащани на майката от държавната администрация стимулират раждаемостта.

Правилно ли съм ви разбрал, г-не, или не? Ако е второто, моля, посочете ми къде съм допуснал грешка в дефинирането на тезата ви, за да я коригираме и продължим.

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2013, 20:36
Planinec написа:Не виждам как получаването на пари за майчинство допринася за демографската криза.
Може би проблемът е някъде другаде съответно и решението му.

Това е моето мнение. Къде в него пише:че обобщено платеното майчинство и след него месечните възнаграждения за всяко родено дете - изплащани на майката от държавната администрация стимулират раждаемостта.
Ако не съм го написал защо уважаваният господин твърди че съм го написал ?
Разбира се че нямам теза и не съм изложил такава. Според мене получаването на мйачински не пречи по никакъв начин на раждаемостта.
Ако майчинските пречат нека някой ме опровергае.
Не виждам как би могло да има дискусия при подобно отношение към потребителите.

МнениеПубликувано на: 10 Апр 2013, 12:00
Направих eдно малко проучване в нета и установих, че г-н Планинецът е платен агент на Четвъртия Интернационал. Който не вярва, да чете, възгледите му се покриват 1:1 с тия от статията от сайта им:

http://www.wsws.org/en/articles/2013/02 ... f-f25.html

МнениеПубликувано на: 10 Апр 2013, 17:50
balkreader обвиненията ти са абсурдни ! Направо се шокирах, когато ги прочетох.
Дори не знам какво е това 4 интернационал.
Интересно е ти от къде знаеш тезисите на този интернационал в който ме обвиняваш че членувам?
Мисля че форумът е доста странен и смятам да помисля преди да пиша отново тук.
Отношението на някои хора и обвиненията им никак не ми допаднаха.
п.п. към администратора: къде е опцията за самоизтриване от форума, не я намерих.

МнениеПубликувано на: 23 Апр 2013, 21:38
Малко от обещаните материали за телегонията (на руски език са):

http://www.ecology.md/section.php?section=health&id=731

http://www.yugzone.ru/articles/telegony.htm

http://a-nomalia.narod.ru/chip/1295-3.htm

Дано се намерят и един-двама коментатори сред прочелите ги.

МнениеПубликувано на: 26 Апр 2013, 11:03
http://budiveren.com/index.php?option=c ... &Itemid=75

http://hadzapi.blog.bg/lichni-dnevnici/ ... iia.815658

http://data-bg.com/telegonia.htm
.......

Материали на български по темата, един от тях е превод на един от руските материали по-горе.

Ако потърсите в гугъла с термина "телегония" и свързани с нея ключови думи (на български) може би ще ви направи впечатление, че почти няма сайтове от българското националистическо нет-пространство, където да се разисква този толкова важен въпрос, макар че всякакви кавхан кан-кани, самотни и мултиплицирани войни и пр., да не споменаваме и някои т.н. "православни фундаменталисти-националисти", "специалисти по расология" и "загрижени" за чистота на расата би трябвало да вдигат врява до небесата, но не би... явно или се подписват някъде на една по-специална ведомост или просто са символ на абсолютната некадърщина и дебилщина.

Ако някой може да приведе някакъв трети вариант обяснения на този толкова скучен и сив феномен, моля, нека го сподели тук.

PS: Открих една много интересна подборка на един, вярно, малко окултен сайт, но умният читател ще прочете съобщението, дори и облечено в окултна форма:

http://fatima-bg.com/index.php?option=c ... 3&Itemid=8

Много интересни разсъждения и изводи, някои спорни, но въпреки това задължително трябва да се прочетат.

От себе си мога да добавя един много силен спомен, който имам от една статия на медицински теми, която ми беше попаднала преди време, за изкуственото оплождане при жената в семейството, когато спермата на мъжа не е с необходимото качество, за да е способна да опложда. Редовно наблюдаван феномен е, че при оплождане с действена сперма от анонимен донор децата имат много силна прилика със съпруга на майка им, а не с биологическия им баща, което, ако човек не е запознат с телегонията, би било необяснимо. А обяснението е много просто: съпругът е бил първият полов партньор и очевидно единственият, на съпругата си. И като награда за това е очевидната прилика на децата.

Може би скоро ще почнем да четем по темата и по българските националистически сайтове и форуми? И може би "кавханът-расолог" ще отдели на този факт надлежното му място в ... да ги наречем, своите "печатни разсъждения" на тема "расология"?

Кой знае...

МнениеПубликувано на: 29 Апр 2013, 09:34
Е ако не знаеме руски, какво правиме ? Трябва да го учиме ли ?
Това че искуствено оплодените майки раждат деца приличащи на съпруга им, въпреки че са от друг донор направо изби рибата. Вярваш ли го наистина.
Научна фантастика .........
Кавханът е възрастен и доста болен сърдечно човек - остави го на мира.
Аватар
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2013, 20:33
balkreader написа:моето мнение го знаеш, но ще го дам съвсем накратко заради другите: държавата не може да се бърка в тая област, дори и с най-добри намерения.

Съгласен съм, но такива като нас са малцинство, а в република България - ултра пренебрежимо малцинство.

МнениеПубликувано на: 06 Юни 2013, 15:01
Интересно, дали има и други нации, където да споделят подобна на нашата максима "Гонят ли те - бягай, дават ли ти - вземай!"?

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2013, 16:13
Калоянъ написа:
balkreader написа:моето мнение го знаеш, но ще го дам съвсем накратко заради другите: държавата не може да се бърка в тая област, дори и с най-добри намерения.

Съгласен съм, но такива като нас са малцинство, а в република България - ултра пренебрежимо малцинство.

Не , не сте малцинство ! Поне един милион имат подобно комунистическо съзнание с обратен знак - насочен към странно добрият запад. :D

МнениеПубликувано на: 11 Дек 2016, 22:45
Току що се регистрирах.Понеже видях тема която сега нещо не мога да намеря.Но там ми направи впечатлението ,че едно от предложените решения за демографската катастрофа е ограмотяването на младите цигани.Коментара ми ще е и по темата.Но според мен,колкото и да ги ограмотяваш циганите или турците,няма как да ги накараш да милеят и страдат за изчезващите от България,българи.Те се интересуват само и единствено от собствения си етнос и неговото благоденствие.А нека си го кажем честно,благоденствието на всеки етнос е пряко свързан с доминацията на този етнос над дадена територия.Така всеки закон,обичаи и езикова вариация ще е в хармония с етноса.
Следователно всеки етнос населяващ територия заедно с друг етнос ще се стреми да премахне или да доминира над другия именно за да господства над ресурсите на тази територия.Следователно при едно доминиране на цигани над българи,тези цигани съвсем логично и нормално,ще пренасочват повечето ресурси към собствения си етнос,от колкото към българите.Даже зависимост от това колко морални са въпросните цигани,може и да има и директен отказ на достъп до ресурсите за българите в тази територия.
Простичко казано,образования циганин ще милее и работи само и единствено за благото на своите събратя цигани.Дори и да ги е срам да се наричат цигани сега...то в бъдещето където ще са мнозинство,едва ли ще е така.В един свят където българия е доминирана от цигани,основните ресурси и социални придобивки ще са за цигани.Следователно българин ще означава беден и унижаван християнин.И ще стане обратното,българите ще се срамуват да се нарекат българи.
Ще го вържа и по темата.Мсиля че социалните придобивки са решение.Но само ако са в полза на българския етнос.Според мен е напълно нормално да се дават много по-малко пари за отглеждането на деца от малцинствата спрямо българчетата.Нали все пак българите са основния етнос създал тази държава.Редно е държавата да гледа първо интереса на българите,и след това на останалите малцинства.Ако не им харесва то да си ходят по държавите.За еврейте си има Израел,за арменците си има Армения,за турците си има Турция.Циганите да си ходят в Индия.Разбира се малцинствата са само част от проблема.Този проблем всъщност го има из цяла европа.Интересно защо ли?Но каквото и да си говорим,като имаме социална политика която поставя знак за равенство между българи,цигани,турци,арменци,еврей,гърци,руснаци и тн. в българия.То е повече от ясно ,че ще спечели онзи етнос който се размножава най-силно и бързо.Също това е и знак,че за българската държава няма разлика между българин и които и да е от малцинствата.Което ще рече ,че за българската държава няма значение кой ще е доминиращия етнос.Следователно българската държава с действията си на приравняване, е обявила война на българския етнос.
И накрая да добавя,че реално демографската криза,засяга само нас българите.Циганите нямат този проблем,нито турците.
Следваща

Назад към Причини за катастрофата