Учтива покана за дискусия на тема "демографската катастрофа"

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2016, 10:25
Добре дошъл на форума ни, българино

сега, да караме наред. Съгласен съм на 100% с констатациите ти, но категорично не съм съгласен с решението ти с т.н. "социални придобивки". Това е все едно да гасиш пожар с бензин, по-точно не мога да го кажа. Да не говорим, че просто е невъзможно да се дават по думите ти, "Според мен е напълно нормално да се дават много по-малко пари за отглеждането на деца от малцинствата спрямо българчетата."

Въобще такова нещо държавата (държавната администрация) да се меси в семейството, като дава разни финансови вложения като "детски", "платено майчинство" и пр. комунистически инструменти за разрушаване на патриархалното семейство, е направо дяволска работа. Справка: посочи ми къде, в коя държава, тази "помощ за насърчаване на раждаемостта" е довела до 2,1 броя деца на семейство, което е минималното необходимо условие за възпроизводство на всяка нация. Няма. Пуснал съм доста материали тук на тая тема, с много информация. Примерът с Германия е предостатъчен. Всяка година държавата изсипва в кацата без дъно на име "социална държава" 265 000 000 000 долара за тази цел. Резултатът е по-зле и от този в България.
Може би трябва да възприемем подхода на Израел, където от 2004 или 2006 г. са спрели всякакви детски, но въпреки това темпото на демографски ръст в еврейските семейства е стабилно и постепенно нараства?
Какво ще кажеш?
Умът на мъжа се познава по броя на децата му, а мъдростта - по броя на синовете му.

МнениеПубликувано на: 13 Дек 2016, 00:56
За съжаление писах цял час отговор,който се затри от факта че системата искаше да влезна отново.
Само набързо ще отговоря,понеже не ми се пише пак 1 час.

Първо,радвам се че имате различно мнение от моето.

Второ не мисля ,че думите ми са неосъществими,или невъзможни.Само трябва да има желание и воля това да стане.Само че, и двамата знаем че в сегашната гео политическа обстановка е невъзможно.

Трето,не мисля че социалните придобивки са проблем или един вид катализатор за негативен прираст на основния етнос.Както обясних дълго в коментара който ми се изгуби.Социалното подпомагане е като една система.Нейната цел е да вземе даден обект и да му помогне да бъде друг обект(тоест родител).Само че,течения като фиминизъм,хомосексуализъм,атеизъм,удължено детство и негативизъм към това да си родител,реално корумпират обектът,много преди той да влезе в системата.И то го корумпира така ,че той да не желае да участва в системата.Следователно той и не участва.Затова каквато и сума да изръсите в системата,като няма желаещи да се възползват от тези пари няма и да има краен продукт.Следователно социалните придобивки наистина не са решение,но не са и причина за негативния прираст на населението.Ако вие имате скъпа кола с всякакви екстри в гаража но искате да вървите пеша до близкото село,реално смятате ли ,че колата в гаража е виновна за това че на вас са ви трябвали 2-3 часа да стигнете до селото?

Трето,аз лично нямам положително мнение нито за Израел нито за Еврейте,и само до тук ще коментирам по тази точка.

Четвърто,реално мен не ме интересуват какви ги вършат еврейте или който и да е.Мен ме вълнуват българите и това как моите деца и техните деца,и техните деца и тн.,да се радват на една земя за тях от тях.В която да разгръщат таланта си и да се радват на изобилие(до колкото е възможно).Само че,съм далеч от мисълта ,че държавата в сегашния си вид споделя моите виждания.Следователно решението според мен не е в държавата а в индивида.Тоест ние самите да се обединяваме,помагаме и пощуряваме.Както и да отглеждаме деца ,които като възрастни няма да са израснали с промити мозъци за това какво е да си родител.И да виждат в това да си родител истината,а именно радостта от децата и разбира се генетичното продължение на милиони българи през годините,някои които са успели,други които са загинали за да ни има днес нас.Разбира се не съм наивник ,че да смятам едно масово обединение за постижимо от днес за утре.По скоро трябва да е на малки приятелски групи,а навярно в някои случаи ще е едно семейство.Та в крайна сметка промяната трябва да дойде от нас а не от някъде другаде.Всякакви надежди ,че някой ще го е** за нас са повече от заблуда.

МнениеПубликувано на: 13 Дек 2016, 01:39
здравей,
предлагам ти да минем на "ти", но ако настояваш, да останем на "вие".
утре ще пиша по-подробно, един само технически съвет: ако системата те изхвърли докато пишеш, натисни бутона на браузъра за връщане назад, постингът си е цял, може да се копира и после да се пусне при повторното влизане в системата.
няколко мисли набързо:
- възпитанието на децата може да се осъществява само и единствено в рамките на семейството, от главата му - справка: както си е било от хилядолетия, до 9 септ. 44 г.
- като казвам семейство, имам предвид единствено и само патриархалното, което е сакрална институция, осветена от Бог, и което си има Глава - Бащата.
- трето (следва от второто), патриархалното семейство е несъвместимо абсолютно с всичко онова, което отрича Светото Писание, т.е., "междуполово равенство", "права на жени", "права на деца", "платено майчинство", и т.н. Защото тогава вече броят на децата в семейството (и възпитанието им) се определя не от Бащата, а от социалната държава, майката и пр., всеки друг, но не и бащата.
- четвърто, тази алегория или метафора със скъпата кола малко ми е неясна, и ще се опитам да си я изясня. До 9 септ. 44 г. в България не е имало "междуполово равенство", не е имало "платено майчинство", не е имало "детски", и въпреки това демографски проблем не е имало, децата са били минимум 3-4, подчертавам, минимум, в семейството. Ако за теб тази скъпа кола в гаража е социалната държава с детски помощи и платено майчинство и пр., то тогава как ще обясниш, че за такова нещо като демографска криза дори и учените по онова време не им преминавало през ума, че може да има такова нещо?
- за евреите - не става въпрос човек дали (да) има или няма положително или отрицателно мнение за евреите, просто е факт: през 2006 г. премахнаха детските, които са били в сила за всички израелски граждани, защото палестинците си се плодят и без това. Просто няма как да стане да има само за евреите с израелски паспорти, а за палестинците с такива паспорти, да няма.
- ако не си прочел материала ми за елегантното решение на демографския проблем, моля те да го прочетеш и да го обсъдим.
- и последно - за тази вечер - в България има двама известни "специалисти" демографи, това са един професор на име Петър Иванов и един млад ... политик на име Костадин Костадинов. Те искат, единият милиард, другият - 2, за да решели демографския проблем. И двамата са учени, с претенции за ум, само дето не могат да оттговорят и на най-простия въпрос: следа като никъде в никоя европейска държава тази система на плащане на детски и платено майчинство не е довела до минимален брой 3 деца в семейство, които да осигурят възпроизводството на нацията, как тогава това може да стане в България?!?!? По колко лева да дава държавата на дете? или на майката? или на бащата? или на цялото семейство? Колко пари ще иска една жена, за да роди примерно 3 деца?
Пак ти казвам, пуснал съм толкова много материали на тая тема с информация и данни, никъде, в никоя държава в Европа, с изключение на Албания, но тя само географски е в Европа, системата за "насърчаване на раждаемостта" не работи. За мен причината е повече от ясна и очевидна, но до този момент хората сред моите познати, които са го проумели, са по-малко от броя на пръстите на една ръка.
- за обединението - да, с две ръце съм. Само че какво обединение точно?? На каква основа? В името на какво?
- за промитите мозъци на децата - дълга и мъчителна тема, но пак опираме до онова, което нахвърлих тук.
PS: за най-сигурно при писане на големи обеми текстове прави го в текстов редактор, съхрани го като файл и после просто го копирай при постването.
Умът на мъжа се познава по броя на децата му, а мъдростта - по броя на синовете му.

МнениеПубликувано на: 13 Дек 2016, 04:18
Нямам проблем да минем и на „ти“.
Благодаря за техническите съвети,истината е че аз си щракнах да върне назад,но уви въобще не беше запомнило ,че съм писал нещо.
По моите наблюдения,общо взето имаме почти сходни разбирания за проблема:

-за възпитанието в семейството,и че от там тръгва и спасението съмнение няма.Само че, не съм напълно сигурен,че 100% патриархално семейство е решението.Най-малкото поради факта ,че едва ли някоя жена ще се откаже от привилегиите на модерния свят.Онези които ти твърдиш ,че трябва да ги няма.Не мога и няма да отрека ,че при липсата на тези привилегии семейството е било силно.Само че,според моя мироглед,приемането на 100% патриархат ще доведе до същия проблем не след дълго.Според мен правилния подход е търсенето на хармония.А хармонията изисква не винаги едната страна да действа без да се съветва с другата или да приема решение от нея.С други думи бих дал простичък пример със човешкото тяло.Ако мозъкът имаше абсолютна власт без да се съобразява с тялото,то не след дълго тялото ще заболее и ще умре,а заедно с него и мозъкът.Да мозъкът ще взима решенията почти винаги,но те винаги ще се съобразяват със желанията на тялото.Понякога желанията на тялото ще се пренебрегват ако това е добре и за дете.Както и желанията на мозъкът ако това отново е добре за двете.За мен това е един от основните проблеми в нашето а и чуждите общества.Винаги има „ние“ срещу „тях“.Което не е лошо ако наистина сме в ситуация където „ние“ и „тях“ са толкова различни неща.Но когато сме едно и също,стремящо се към едно и също,то решението работата заедно.Примерът със тялото ни, е много точен.Някои много правилно беше казал,че тялото е в идеален баланс между силите които убиват и силите които дават живот.Тоест хармония.Така че,щом природата,вселената или „Бог“ е решил че трябва да има хармония,не виждам защо ние да действаме против този закон.Та виждам желанието на 100% патриархат,като точно такова желание за липса на баланс.Което ще доведе до същите проблеми.

-мисля че това ми е отговора на третото.

-на четвъртото не съм много против концепцията.Не смятам социалните придобивки за решение.Идеята за колата е точно тази,като бих я допълнил като добавя ,че то и преди 44г не е имало голяма нужда да се ходи до съседното село често,или пък бързо.Факта ,че ще се оплакваш от дългия път е защото модерното общество и технологии,а и от там задължения,ще искат от теб да се предвижиш възможно най-бързо без много разход на енергия.Та и в същия дух е и идеята за социалните придобивки.Преди 44г. те не са били нужни,поради простата причина ,че мнозинството от жените не са били част от работната сила и е било нормално един мъж да издържа семейството си.Следователно и заплащането е било ориентирано към този идеал.Само че и това не е било напълно вярно.Понеже знаем от бабите си,че по-бедните семейства са работили всички.Но признавам не съм напълно наясно със обстановката в българия и българското семейство преди 44г.

-за еврейте отново ще спомнена ,че аз лично не мисля Израел за голям пример.Понеже те получават огромни суми като "помощ",няма да коментирам за какво точно,от европа,че може би просто нямат нужда от социално подпомагане.Знаейки колко националистически са израелтяните,не е далеч от мисълта ми да се досетя,че тези помощи ще облагодетелстват само и единствено евреите,а палестинците не.Така че,в подобна ситуация премахването на държавните помощи е в ущърб само на палестинците.Като прави техния живот възможно най-труден.

-За последното както казах не мисля ,че и 100 милиона да вложиш в тази система ще има значение,при условие че имаш популация която не изпитва желание да я използва.Реално от нея се възползват други етноси на които не им се мели постоянно за това колко ужасно е да имаш семейство.

-Ще се радвам да прикачиш линк към това елегантно решение.

-Обединението е просто.Обединение на етнически принцип.Каквото е по принцип със всички етноси.Цигани,турци,еврей,арменци и тн...всички са обединени и задружни не защото имат някакъв социален,икономически или културен интерес,а защото са от един етнос.Разбира се социалния,икономическия и културния аспект е продукт точно на това етническо обединение.
Основата е ясна.Да се запази българския ген,и българия да е онова късче от земята където българите да устроят общество и държава което ще е по техен размер.И разбира се за да може следващите поколения българи да израстат в една среда чиято цел е тяхното усъвършенстване.А на който това не му е достатъчно,точно поради онази малокултурност която толкова парадират с нея.Но не такава каквато ни се насажда а истинска.Където всеки етнос си има свое си място и си развива соята култура и ценности.И така допринася към световната цивилизация.Реално моно цивилизацията изградена от моно етнос(било то и смесен) според мен е обречена на вечен технологичен,културен и духовен застой.Исторически погледнато човешката цивилизация се движи напред точно защото има много култури които имат свой собствен поглед над нещата,и много често стигат до иновации които са били немислими за други етноси.А да не говорим ,че това е естествения закон на планетата.Дори и да има моно раса с моно култура,то тя ранно или късно ще се разпарчетьоса поради простия факт ,че човекът от моно расата в европа ,ще живее чисто географски на място което е различно от човекът от моно расата в африка например.

МнениеПубликувано на: 13 Дек 2016, 19:11
okuma_10 написа:-Ще се радвам да прикачиш линк към това елегантно решение.

Това е темата точно под нашата.

Прочети го, защото разговорът ни се върти точно около него, и ще продължи в тая насока.
Когато си готов, дай знак, и ще продължим обсъждането и ще коментирам и този твой постинг.

МнениеПубликувано на: 14 Дек 2016, 02:17
Да разгледах твоето решение.
Не мога да не се съглася.Даже и аз самия визирах един вид данъчно облекчение за дете.Идеите ти за общ фонд с които да се подпомага аграрния бизнес и заселването на българи обратно по земята(обработката на която си ни е в кръвта),също много ми допада.Понеже не съм от село,но опознах този свят и живот,като в момента живея на село.Разбирам колко важна е земята и селото,и как раздаването на земя и имоти,не само на чужденци но и на крупни бизнесмени реално също е част от проблема.Докато съм на тази тема мисля,че малкия и среден бизнес трябва да се поощрява.Даже може би да сме крайни и да кажем ,че трябва да има само малък и среден бизнес.Семейни ферми или Семейно обработване на земи също ще допринесе,според мен не само до по-качествена продукция,но и в по-голямо количество.А и ще привлече много хора които ще искат да си изкарват прехраната така.Да къртовски труд е,дори и с модерните технологии.Но досега единственото нещо което може да бие земеделието като това какво влагаш и какво получаваш насреща е може би само големите бизнесмени които не работят,а използват трудът на другите.Разбира се само да вметна ,че тези големи бизнесмени имат други качества които масата няма.Но това на страна.
Идеята за богатите българи и тяхното участие в подпомагането на селата също не лошо.В крайна сметка винаги съм се чудил какво прави г-н Бербатов с всичките тея милиони дето ги взима годишно.Да има фонд за талантливи деца.Но реално по-добре да го няма,а да има фонд за подпомагане на българи желаещи да се завърнат по селата и да обработват земята.Както ти спомена.
Само че,аз не веднъж споменавах и за социалните помощи,а и сега за предложените от теб данъчни облекчения.Че те за мен не са решение.Защото и двете реално могат да се обърнат срещу нас.Примерно за данъчните облекчения.Реално те най-много ще подпомогнат хората със някакъв бизнес,и хората на свободна професия.Даде пример за 600 000 регистрирани фирми(мисля че беше).Колко от тях обаче са на етнически българи?Още повече ,че както казах облекченията ще е полза само на бизнес имащите и свободните професии.Само че, мнозинството от хората са обикновени работници.Реално те ще получат облекчение на техните доходи.Но при условие ,че тяхната заплата няма да скочи над 800-1000лв например,то облекчения до сумите които си предложил,реално тях не ги вълнуват.Тоест за тях ще е достатъчно да си получат облекчението до 1000лв и така няма да имат никакъв стимул,освен чисто вътрешния,да си родят още деца.И пак се въртим в порочния кръг на 1-2 деца.Но тук е важно да отбележим,че наистина,парите които отиват за данъци и социални осигуровки,реално бъдейки освободени,ще са в пъти повече от колкото държавата в момента дава.На една заплата от 600 лв,данъците са към 20% мисля,което ще рече към 120 лв.Детските май са към 60лв за дете(не съм се интересувал).
Друг е въпроса и за не българските етноси,и това че те ще са първите които ще искат да се възползват от заселването им по селата и подпомагането им за малък земеделски бизнес.Като се замисля за данъците,несъмнено ще ги удари силно това.Понеже ще им се наложи да работят а не да получават пари за безделие.Обаче това означава,че много от иначе безработните цигани,ще се изсипят на пазара на труда.Когато има покачване на работната ръка на пазара на труда,то цената на труда спада.Тоест тези хора които са взимали 600лв ще им се наложи да се борят за работно място със хора които са готови да работят и за 300лв.Това не е празнословие а реален проблем.Проблем който в момента тресе Америка,където обикновения американец от европейско потекло,му се налага да се бори за работното място срещу хора които са готови да работят в пъти по-малко.Което води до предпочитанията на работодателите да наемат мексиканци,например, вместо безработния американец.
И до тук ще спра за сега,понеже трябва да свърша и друга работа.

МнениеПубликувано на: 14 Дек 2016, 18:00
значи дай да направим така: имам молба да синтезираш идеята си така, както аз съм го направил с елегантното решение - е, поне от моя гледна точка е елегантно, ама досега никой не е възразил по същество ;) - но още по-добре от мен, като номерираш всеки етап или подидея, най-добре по приоритети, макар и да не е задължително.
Така ще можем да се движим методично, ще обсъждаме точка подир точка и ще преминаваме на следващата след като сме изяснили дали е осъществима или не, реална ли е или не, колко ще струва и пр.
Става ли?

МнениеПубликувано на: 15 Дек 2016, 11:55
А днес в Милано времето е хубаво... ;)

МнениеПубликувано на: 15 Дек 2016, 12:10
Това е офф-топик, Gero... ;) Я по-добре кажи нещо по темата, докато чакаме колегата okuma_10 да синтезира тезата си, която после ще защитава тук.
Но за всеки случай и аз ще проверя на Синоптика как е времето в Милано ;)

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2016, 04:51
Здравейте,
извинете,че не отговорих.Бях прекалено зает с други всекидневни проблеми.

Да си призная,аз нямам план и не съм обмислял такъв.Това което ме накара да се регистрирам и да коментирам,беше абсурдния коментар за образоването на младите цигани.Даже вчера и днес сутринта със проблемите в Гърмен,това стана още по явно.Понеже ще стане точно това което видяхме.Една група от добре образовани цигани,ще започнат да използват системата за да защитят интереса и привилегиите на циганите.И не само,те ще започнат да настояват дори за повече привилегии спрямо българите.Навлизането на такива хора в политиката е пагубно спрямо българите,понеже те никога няма да защитават интереса на българите.

Но ще се опитам да нахвърля някакви идеи,поне аз както ги мисля.Разбира се с условието ,че те няма да са напълно "елегантни". Ще се опитам да са в едно две изречения,въпреки аз лично обичам многословието,понеже мисля че всеки детайл е от важност.Но ще се опитам в името на дискусията. Та така:

1 - Промяна на личността.Без промяна на вече промития мозък на мнозинството млади или подрастващи българи,реално няма как да се премине на стъпка 2.Идеята е да се използва предимно интернет,и отчасти улична пропаганда.Където модерните ценности за едно дете или без дете,но с кариера,се осмиват.Разбира индиректно осмиване,където зрителя ще може хем да се посмее,хем да се припознае в обекта на подигравка.

2 - Обединение от тип,приятелски кръг.Тоест приятелски кръгове се обединяват над общите ценности като традиционно семейство и желанието за минимум 2 деца.При което идеалното решение е тези приятелски кръгове решават да живеят в близост един до друг.В едно село,на една и съща улица,ако е в град,в един и същи блок и тн.

3 - Няколко приятелски кръгове се обединяват в общност.Да кажем в един град има 5 приятелски кръга за които,да си българин и да имаш деца е нещо хубаво.Следователно въпросните 5 кръга формират общност в града.Където се формират и първобитните наченки на сериозно организиране на взаимно помощ.Или етническа солидарност.Организиране на събития за помощ на болни българчета например.Имащи нужда за скъпо лечение.Помощта ще дойде предимно от българи извън тези общности.Но тези общности ще имат за цел а и интерес да се подкрепят българчета.Така и ще придобият позитивна популярност.Сред българите.

4 - Формирането на един вид движение,което е съставено от тези общности.Това движение имаики повече клетки,ще може да е много по-ефективно.Ще знае къде има работно място което може да бъде дадено на българин търсещ работа.Ще знае къде се продава къща или апартамент и тн.В крайна сметка целта на движението ще се стреми да подпомага българите където и да са в зоната им на действие.Както и ще се стреми да пренасочва български семейства където те да се концентрират.

5 - Може би,когато движението придобие по-голям магнитут и към него се присъединят хора запознати с системата в държавата.Ще могат да улеснят достъпът на българските семейства до каквито и да е допълнителни доходи от държавата.Както казах и преди,не виждам социалните помощи като решение,но защо да не се възползваме от колкото можем докато можем.

6 - След целенасоченото концентриране на българи на едно място.Започва превземането на местната власт от етнически българи.Като, каквито и да е социални проекти да получава дадено кметство или община,да се пренасочва предимно към български семейства.Като в същото време не български семейства се пощуряват да напуснат селото или общината(по възможно най-тактичния начин за да не се алармира системата).Като примерно им се дава предложение да заменят къщата си с апартамент,в голям град или къща в село с предимно не българско население.Тук може би големите бизнесмени биха могли да помогнат директно.

7 - След превземането на цяла община мисля че колелото само ще се завърти и българи от други общини ще искат да се преместят там.Разбира се,аз очаквам една община на 80-90% българи да е коренно различна от това в момента имаме.Очаквам ниска престъпност.Много по уредени(дори да са бедни) села и градове.И много по-спокойни и пълни с деца градове и села.

8 - Тук вече спекулацията на идеята е голяма но аз лично очаквам ,като видят просперитета на предимно етнически хомогенната община и област,да последват примера и те сами да предприемат подобни действия в своите собствени области и общини.Като предполагам ,че не повече от 4-5 от всичките 28 ще постигнат успех.Като разбира се само координират да са в непосредствена близост една от друга.

9 - И разбира се идва и най-трудната и болезнена част,а тя е отцепването на тези области като суверенна държава.Където навярно ще доведе до военна агресия от страна на окупираната България,към свободната България.

10 - С условието ,че през цялото това време младо и старо се е обучавало малко или много на военна подготовка, армията на тази свободна България,трябва да оцелее достатъчно дълго докато не стане така ,че на окупирана България не и стане прекалено скъпо да води военни действия срещу отцепника.Така Тя ще приеме суверенитета на свободната България,само и само да се спре с харчовете.Реално погледнато.Със сегашния брой служещи в армията това няма да е много трудно.Разбира се има и други фактори които могат да помогнат а и да навредят.Един е да се получи подкрепа от други европейски страни,което е положителен фактор.Друг е,близките държави да се възползват от конфликта и да погълнат не само новата държава,но и други части от България.

11 - При условие ,че всичко накрая се развие в полза на новата свободна България.Ще имаме на лице етнически хомогенна държава(държавица).Където запазването на българския род,език,култура и бит,ще е много по-лесно,понеже няма да има други етноси,или няма да са в тава огромна концентрация,че дори да има и 1 техен представител в което и да е правителство или парламент.

12 - От тук нататък,каквото и решение да се вземе за повишаване на раждаемостта,то се очаква да е с успеваемост над 50-60%. Понеже държавата и общностите ще промотират традиционните ценности и традиционното семейство.Така младите ще израстват в среда където тези неща не се отричат.И реално ще имат желание да участват в тази система,било то социални помощи или данъчни облекчения.

Накрая,да уточня,че през цялото това време,етническата солидарност и взаимно помощ се промотира.Казвам промотира,но не в лошия смисъл ,да се убеждават хората ,че нещо което е негативно за тях,всъщност е за тяхно добро.А по-скоро показването и обяснението на истината ,че заедно са по-силни.Дори и да не се харесват,шанса им за по-добър и по спокоен живот минава през тяхната взаимно помощ.

Само да споделя също,че всичко това се наблюдава в почти всички цигански,турски,арабски,еврейски та дори и афро-американски гета в западния свят.Като изключим еврейските,мисля че сравнителния неуспех на останалите етноси да преминат на следващите фази,е че липсата на образование е основен проблем при само организацията за следващите стъпки.Но реално погледнато,ако не се лъжа имаме подобен сценарий с Косово.

Край.

:)

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2016, 11:55
първо, да ти благодаря за положения труд и подробния отговор, второ, сори, че не ти отговорих веднага
но да не губим време :)
по т.1 - да, добра идея, съвременна, но защо не споменаваш нищо за семейната среда, която по презумпция е единствената, възпитаваща децата от най-ранна възраст? не че работата с интернет сред подрастващите не е важна, но ако едно дете не е възпитано и научено на най-важните и основополагащи принципи от родитетелите си, пиши я бегала.

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2016, 19:19
Разбира се,семейната среда е може би най-важната точка в решението.Но реално,за добра семейна среда,трябва да имаш хора които гледат на качествената семейна среда позитивно.А именно промяната на личността,ще доведе до промяната на семейството.Казвам го от личен опит.Факта че съм на 30 и едва сега се радвам на първото си дете,говори само по себе си,че до преди 2-3 години,разсъждавах точно каквото бях споменал преди.Че за да имаш дете е скъпо,трябва да имаш солидни доходи,че е много трудоемко,че е досадно ,че кариерата ти свършва,понеже реално трябва да работиш за да изхранваш детето и семейството и т.н. Това което ми промени възгледите беше точно този тип пропаганда.Ако трябва да бъда честен,бяха серии от подкасти с силна националистическа тематика,като на моменти минаваше през национал социалистическа.В крайна сметка осъзнах много неща.Едно от тях е ,че без моя народ,аз реално съм никой.Слушайки,американски Интернет радио предавания, забелязах и ,че дори и белите американци да са се хомогенизирали културно,сами откриват от къде са дошли техните родители,и малко или много намират сила и смисъл от този факт.Въпреки ,че реално казват ,че не ги е грижа какво става с Европа.

Така ,че промяната на личността е в центъра на всички решения.Няма как да има силно традиционно семейство,без хората участващи в него да разбират и да желаят това семейство. Иначе става малко като рапърските парчета,целящи да възпяват патриотизъм.Където някакъв ритъм се смесва с етно музика,и се пеят клишета. Сякаш не е дошло парчето от душата,а е просто задача на тема "патриотичен рап".Тоест нещо което има външен вид,но отвътре е лишено от пълнеж.

МнениеПубликувано на: 22 Дек 2016, 21:28
Да ти е живо и здраво детенцето, Господ да му дава живот и здраве :)
Значи в крайна сметка си еволюирал, разбрал си, че всичко онова, което са ти внушавали отвсякъде, че "е страшно да имаш дете, ако не си готов да му осигуриш всичко в живота, и пр.", е възможно най-гнусната лъжа (не ми се коментира кой стои зад всичко това, това е въпрос и тема на друг разговор).
Малко обаче постингът ти е хаотичен, в хубавия смисъл на думата:) усеща се как си се вълнувал когато си го писал.
Наблюденията ти са точни, макар и да не са пълни, но то е нормално и естествено. Важното е, че си прогледнал за правилния път.
Патриархалното православно семейство е онова, което ни е опазило от изчезване и при най-страшните изпитания, и не случайно комунизмът стоварва всички адски сили в битката си за затриването ни, като се цели право в него.
Но жив е българският Бог, той ни опази и в най-страшни дни, както пише дядо Вазов.
Като задача за домашно ти давам да помислиш кои са онези професии, при които Бащата на семейството ще има много деца, момчетата от които ще му помагат в работата още от най-ранна възраст.
Предишна

Назад към Причини за катастрофата