Виндовз (10) - от дебили за дебили?!?!?

МнениеПубликувано на: 14 Дек 2016, 09:26
Виндовз (10) - от дебили за дебили?!?!?

"Някои потребители на виндовз 10 съобщават за трудности при свързването с интернет - съобщана говорителка на микромекия.

"като първа стъпка им препоръчваме да рестартират компютъра си.

"Ако това не реши проблеми, отворете сайта за по-нататъщна поддръжка.

Да, съзнавам че съм доста рязък, но как е възможно адекватен човек да изобщо да говори такива... демонстрации на пълна дебилщина?!?! Как да отвориш сайта им, ако самият виндовз те е лишил от достъпа до нета, след като имат пълен контрол върху компютъра ти и дистанционно ти изключват достъпа до нета и след това съобщават нейде си, да им отвориш сайта за по-нататъшни инструкции?!?

Ако това не е някакво дистанционно изследване на ширещата се повсеместно дебилщина, пропорционална на ползващите "продукта" на микромекия, тогава не знам какво е.

PS: за ползващите "продукта" на микромекия - продължавайте да го ползвате, друго нямам какво да ви кажа.

----------------

Some customers using Windows 10 have reported difficulties connecting to the internet," said a spokeswoman for Microsoft.

"As a first step, we recommend customers restart their PCs.

"If this does not resolve the problem, visit our website for further support."

Windows update knocks out internet connections

13 December 2016

An update to Windows software has caused problems for personal computer users trying to connect to the internet.
http://www.bbc.com/news/technology-3830 ... ow_twitter
Умът на мъжа се познава по броя на децата му, а мъдростта - по броя на синовете му.
Аватар
МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2018, 21:30
Аз бих препоръчал версията Windows 10 LTSB.
Там няма метро-боклуци и досадните натрапливи игри, няма Cortana и MS Edge, менюто Старт е напълно приемливо (всъщност със стандартните версии на Windows 10 съм използвал винаги заместител на менюто Старт, защото то беше наистина за дебили) :twisted:
Другото, което забелязвам е, че телеметрията или я няма, или е в ограничени размери (все пак това е Enterprise версия).
Доколкото съм запознат, версиите Windows 10 LTSB имат поддръжка 10 години, а това си е напълно достатъчно.
Изображение

МнениеПубликувано на: 02 Сеп 2018, 14:28
Hatshepsut написа:Аз бих препоръчал версията Windows 10 LTSB.
Там няма метро-боклуци и досадните натрапливи игри, няма Cortana и MS Edge, менюто Старт е напълно приемливо (всъщност със стандартните версии на Windows 10 съм използвал винаги заместител на менюто Старт, защото то беше наистина за дебили) :twisted:
Другото, което забелязвам е, че телеметрията или я няма, или е в ограничени размери (все пак това е Enterprise версия).
Доколкото съм запознат, версиите Windows 10 LTSB имат поддръжка 10 години, а това си е напълно достатъчно.

Само преди няколко седмици Сатия Надела продаде акции на MS на стойност близо 36 млн долара. Предлогът е някаква финансова оптимизация или нещо от сорта. Може. Но все пак работещите под виндовза оттук нататък трябва да си имат поне едно наум. Нямам предвид само тези, давали от паричките си на онова чудовище от редмънд, а най-вече тия, дето ползват пробити версии. Просто може да се случи така, че ще им се налага да карат експресен курс за преминаване на друга операционна система.
Умът на мъжа се познава по броя на децата му, а мъдростта - по броя на синовете му.
Аватар
МнениеПубликувано на: 20 Сеп 2018, 19:20
На мен Windows 10 не ми понася най-вече от естетическа гледна точка, мразя метро-дизайна... карах 2-3 години, но сега се върнах на Windows 7 и мисля да карам с него, "докато му изтече мандата". Иначе като алтернатива бих предпочел не Линукс, а ето това - ReactOS:

https://www.reactos.org/

Статия за ReactOS

Надявам се след няколко години да достигне нивото на Windows 7 и евентуално мога да мигрирам към него :)
Изображение

МнениеПубликувано на: 21 Сеп 2018, 22:16
Проектът ReactOS действително е много интересен и напредва, макар и за жалост не с особено бързо темпо. Следя го вече от 4-5 години, в момента вече се е изкачил на 13 място в http://www.distrowatch.com!

А тук има доста подробно описание на инсталирането и работата с последната версия, интересно е и се вижда, че вече има определен напредък, макар и да забива при определени обстоятелства:

https://www.distrowatch.com/weekly.php?issue=20180827

Назад към Компютри, Интернет, Сигурност